MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65 R15 95V EXTRA LOAD TL CROSSCLIMATE MI
A
C
1 069 dB)
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
95
тежински
индекс
V
брзински
индекс

195/65 R15 95V EXTRA LOAD TL CROSSCLIMATE MI

Шифра: 53129

Oсвен што ги има предностите на летните гуми во услови на запирање на влажно, суво, издржливост и заштеда на гориво, истовремено ги има и предностите зимските гуми. Воедно, ова е првата гума за сите сезони со 3PMSF (three-peak-mountain with snowflake) сертификатот за издржливост во најекстремните зимски услови.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
1 069 dB)