MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65 R15 95T DYNAXER HP3 XL
C
F
2(071 dB)
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
95
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65 R15 95T DYNAXER HP3 XL

Шифра: 52886

Гума наменета за градски возила, седан и возила за превоз на патници - Доверливи во секоја ситуација - Одлични перформанси и безбедност на мокри патишта - Исклучителна трајност на гумите

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
2(071 dB)