MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65 R15 91T TL ENERGY SAVER GRNX S1 MI
B
E
2(073 dB)
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65 R15 91T TL ENERGY SAVER GRNX S1 MI

Шифра: 53390

Со оваа 4та генерација на гуми со намалена потрошувачка на гориво, можете да заштедите многу. Со MICHELIN Energy Saver ќе бидете задоволни од долгиот век на гумата по што и гумите на Michelin се препознатливи. Вашата сигурност е приоритет за оваа гума. На влажен коловоз растојанието при кочење се намалува за 3 метри.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
2(073 dB)