MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65 R15 91H QUADRAXER2
B
C
1(069 dB)
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65 R15 91H QUADRAXER2

Шифра: 52910

Kleber Quadraxer 2 ќе биде вашиот најдобар сојузник во текот на сите годишни времиња. Со 3PMSF и M+S ознаките само се докажуваат издржливоста и врвните перформанси на снег. Додека симетричната градба на шарата на гумата ќе ви обезбеди супериорно управување на влажни и суви коловози.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
1(069 dB)