MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 95T DX390 XL
B
C
68dB
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
95
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65R15 95T DX390 XL

Шифра: 52393

Извонредна гума за економично и удобно возење. DX390 е гума со високи перформанси за помали патнички возила, a истовремено е и добитник на престижниот печат за одобрување TÜV SÜD.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
68dB