MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 95H HIGH PERFORMANCE XL
C
C
070 db
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
95
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 95H HIGH PERFORMANCE XL

Шифра: 51651

Riken е гума со европски квалитет. Дел од групацијата на Мichelin се произведува во Пирот, Србија. Кога станува збор за квалитетот и издржливоста на гумата, нема компромиси во однос на цената и вредноста за вашите пари.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
070 db