MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 95H NOKIAN eLINE 2 XL
A
C
71
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
95
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 95H NOKIAN eLINE 2 XL

Шифра: 53558

Летна гума за автомобили со средна големина Новата летна гума Nokian eLine со номинален AA, обезбедува сигурни перформанси во сите временски услови. Прецизното чувство на возење и оптималниот комфор.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
71