MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91T ContiPremiumContact 5
A
C
71
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65R15 91T ContiPremiumContact 5

Шифра: 52142

Ставете крај на сите ризици во сите временски услови. Premium Contact - совршена гума која ги комбинира удобноста и безбедност на највисоко ниво. Премиум гума за мали, средни и големи патнички возила. Premium Contact се карактеризира со екстремно кратко растојание на сопирање на влажни и суви патишта, низок отпор при тркалање, безбедно возење и комфорно управување.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
71