MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91T ContiEcoContact 3
C
E
71
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65R15 91T ContiEcoContact 3

Шифра: 51815

Continental ContiEcoContact 3 Го намалува патот на кочење и на суви и на мокри подлоги до една должина на возилото. Екстремно добра влечна сила посебно при вртење во свиоци на макра подлога. Долг животен век и ниска потрошувачка на гориво.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
71