MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91T ALTIMAX ONE
B
F
75
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65R15 91T ALTIMAX ONE

Шифра: 52794

Altimax One има шара со три бразди, со цел да овозможи прецизно управување и безбедно сопирање во суви услови. Во влажни услови, големиот број на тракциски засеци им овозможуваат на возачите подобрена контрола и сигурност при отежнати услови. За време на фазата на промоција, Altimax One ќе бидат достапни во 12 големини за тркала почнувајќи од 15 инчи, вклучувајќи ги и приклучоците за популарните компактни модели како што е VW Polo.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
75