MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91H Touring 2
B
E
70
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 91H Touring 2

Шифра: 51553

Безбедна, урамнотежена и со голема носивост , компактна за средно големи возила и семејни автомобили. Одлично балансирано возење, со добри карактеристики за сопирање и управување. Одлична потпора во влажни услови во текот на целиот живот на гумата.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
70