MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91H T005
A
B
71
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 91H T005

Шифра: 51791

Најдобрите перформанси на возење на влажно и отпорност на тркалањето ги става возачите во целосна контрола. Turanza T005 им нуди на возачите најдобра класа на ЕУ ознаки со еколошки стил и одличен отпор на тркалање од B-степен. Избраните големини во линијата обезбедуваат перформанси од A / A.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
71