MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91H NOKIAN LINE
B
C
71
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 91H NOKIAN LINE

Шифра: 53459

Nokian Line е премиум летна гума дизајнирана за да одговара за патничките автомобили. Врвни перформанси за влажни патишта и променливо летно врме, нудејќи најдобар можен контакт и прецизно возење кои се чувствува дури и при високи брзини и екстремно влажни патишта.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
71