MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91H MAYSTORM2 B3
C
F
068 db
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 91H MAYSTORM2 B3

Шифра: 53749

Riken е гума со европски квалитет, произведена во Пирот, Србија. Спаѓа во гумите со задоволувачки перформанси и е во одличен сооднос со вредноста на вашите пари и економичноста во потрошувачката на горивото.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
068 db