MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91H ContiEcoContact 5
E
F
72
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 91H ContiEcoContact 5

Шифра: 51993

Новите гуми Eco Contact 5 имаат значително подобрен перформанс благодарение на подобрените клучни карактеристики во споредба со својот претходник Conti EcoContact 3: управување, сопирање, абење, комфорт и намален отпор при тркалање. Подобар перформанс на влажни површини, намалена емисија на CO2, намален отпор при тркалање и намалена потрошувачка на гориво.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
72