MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91H Altimax A/S 365
C
E
72
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 91H Altimax A/S 365

Шифра: 52664

Altimax A/S 365 All Season од General Tire - супериорни перформанси во сите сезони. Гума за сите сезони која е сертифицирана со 3PMSF ознаката за потврдено стабилно управување на снег и мраз. Идеална за градско безгрижно возење во текот на целата година.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
72