MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91H ALTIMAX COMFORT
C
F
71
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 91H ALTIMAX COMFORT

Шифра: 52651

Специјализирана за заштеда на гориво, економична и издржлива. Усовршена со скратено растојание на запирање и идеална за мали и средни комерцијални патнички возила.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
71