MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65 R15 91T TL ALPIN 6 MI
B
C
1(069 dB)
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65 R15 91T TL ALPIN 6 MI

Шифра: 55560

Oткријте ја новата зимска гума Аlpin 6 за најекстремните зимски услови (со сертификација 3PMSF). Благодарение на врвните MICHELIN EVERGRIP TECHNOLOGIES, оваа гума обезбедува високо ниво на безбедност и контрола на снежните патишта за време на целиот животен век. MICHELIN Alpin 6 е бр. 1 за кочење, забрзување и влечење на снег!

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
1(069 dB)