MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65 R15 91T TL ALPIN 5 MI
B
E
1(068 dB)
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65 R15 91T TL ALPIN 5 MI

Шифра: 55559

Ви овозможува за 11% подобри перформанси споредено со првата генерација на Alpin. Со иновативниот дизајн на страничните ѕидови и ексклузивен нов дизајн на канали, Alpin A3 е најдобрата зимска гума која што можете да ја имате. Гумите на Michelin се веќе препознатливи од другите брендови во однос на километража и контрола.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
1(068 dB)