MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65 R15 91T Nokian WR D4
B
C
69 dB (
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65 R15 91T Nokian WR D4

Шифра: 55752

Заборавете на временската прогноза: сигурен контакт со влажни, суви и снежни патишта, ефективно спречување на аквапланинг, лесно тркалање, заштита на животната средина и помала потрошувачка на гориво.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
69 dB (