MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91T Wintoura
C
E
72
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65R15 91T Wintoura

Шифра: 56205

Wintoura oд Davanti Tyres е новaта зимска гума со високи перформанси која нуди безбедност, удобно возење и ефикасност во потрошувачката на горивото. Двата широки кружни канали на шарата, заедно со страничните помагаат во разградувањето на водата и зголемувањето на отпорноста на аквапланинг и лизгање.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
72