MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91T ALTIMAX WINTER PLUS
C
F
71
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65R15 91T ALTIMAX WINTER PLUS

Шифра: 55391

"Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широк надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира висок километражата, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеат зимата во сопствениот автомобил.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
71