MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91T ALTIMAX WINTER 3
C
E
72
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
T
брзински
индекс

195/65R15 91T ALTIMAX WINTER 3

Шифра: 55390

ALTIMAX WINTER 3. Tретата генерација на зимски гуми со уште подобри карактеристики за возење во услови на снежни и лизгави патишта, како и подобрено управување на суво.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
72