MOTOCENTAR - Прв избор за гуми
MK EN
195/65R15 91H KRISALP HP3
B
E
1(069 dB)
195/65/RR15
Сезона
195
Ширина
65
Профил
R15
Дијаметар
91
тежински
индекс
H
брзински
индекс

195/65R15 91H KRISALP HP3

Шифра: 55503

Kleber Dynaxer HP3 гума обезбедува одлични перформанси цело лето, дури и во најекстремни влажни и суви услови. Направена со новaтa гумена смеса која е препознатлива со повеќе од 100 години на KLEBER технологијата.

Потрошувачка
Аквапланинг
Звучност
1(069 dB)